Кубок України з програмування – це один із наймасштабніших і найважливіших заходів в Україні. У першому Кубку взяли участь більш за 120 команд з усіх регіонів України. Кожна команда складалася з 4-х чоловік. Планується, що у другому Кубку кількість учасників стане більша, тому що він буде проводитися не під час літніх канікул, а протягом навчального року.

Кубок України з програмування – це командне змагання, яке складається із кількох етапів 10(12)-ти відкритих змагань

1. Брати участь у кубку можуть команди студентів, школярі, професійні розробники, що брали участь в олімпіадах з інформатики та програмування під час навчання, викладачі, викладачі, всі бажаючи, можливі змішані команди.
  2. Першочергове завдання. Першочергове завдання Кубку – це просування України для фундаментального алгоритмічного навчання та розвитку технологічного бізнесу!
  3. Мета кубка – формування, тренування та підготовка команд до міжнародних змагань та Всеукраїнських змагань. Учасники можуть об’єднуватися в команди у довільному порядку, радимо створювати команди таким чином, щоби пробувати надалі виступати тим же складом. Участь у кубку безкоштовна.
  4. Дивізіони. Змагання проводитимуться у двох дивізіонах. Учасники можуть самостійно вибрати в якому дивізіоні брати участь. Перший дивізіон для більш досвідчених учасників, професіоналів з більш складними завданнями, другий для початківців та школярів, які тільки розпочинають вивчення та реалізацію алгоритмів та структур даних. Кожна команда обирає в якому дивізіоні змагатися: у першому чи другому. При цьому кожна команда може змінити свій дивізіон протягом кубка, для цього потрібно завчасно про це повідомити організаторів.
  5. Платформа. Платформа проведення https://www.eolymp.com/
  6. Час проведення Кубку. Грудень 2023-Серпень 2024 року
  7. Формат кубку. Кубок України – це командні змагання. Кубок проводиться онлайн для залучення максимальної кількості учасників та зручності учасників у цей непростий час. Кубок складається з декількох етапів (не менш 10 етапів), кожен з яких є звичайним контестом на 5 годин. Кожний етап проводиться раз у два тижні по неділям. Між етапами заплановані дорозв’язування задач, які учасники не змогли розв’язати за 5 годин.
  8. Навчання. Під час кубку між етапами проводиться консультації для роз’яснення нового матеріалу та допомоги у розв’язку складних задач. Є можливість поспілкуватися з більш досвідченими учасниками, узнати як вони розв’язували ту чи іншу задачу. Взагалі Кубок є настільки масштабним заходом, що можна його назвати альтернативною елітною освітою. Крім того елітність освітнього процесу під час Кубку забезпечуються за допомогою конкуренції між найсильнішими та найздібнішими школярами та студентами України.
  9. Загальний залік. Рейтинг буде підсумовуватися за усі етапи без урахування двох найгірших етапів.
  10. Розклад. Не частіше чим раз на два тижні по неділям проводяться основні змагання на 5 годин. Після завершення основного туру змагань учасники отримують розбір завдань, спілкуються між собою та мають можливість вирішувати ті завдання, які вони не змогли вирішити під час основного туру.
  11. Реєстрація. Для реєстрації на кубок треба заповнити анкету. Для участі у кубку можна зареєструвати команди з 4 осіб. Під час кожного з етапів команда може виступати у будь-якій комбінації з зареєстрованих учасників, але не більше ніж 3 учасники одночасно. Один і той же учасник не може виступати за різні команди(інакше такі команди будуть поза конкурсом). Про зміні у складі на найближчий етап треба повідомити оргкомітет завчасно(мінімум за 12 годин) до початку етапу.
  12. Сайт. https://cup.org.ua/